A2 to młoda szwedzka marka powołana do życia przez projektantów z A2 STUDIO. Celem jej twórców było stworzenie własnej kolekcji mebli - zaprojektowanych i wyprodukowanych w Szwecji, w słynących z meblarskich tradycji regionie Smalandii.

Meble A2 wyróżniają się żywą kolorystyką i oryginalnymi formami, przełamującymi niejednokrotnie nasze utwalone wyobrażenia o tym w jaki sposób powinna wyglądać komoda, szafka lub półka. Często są wielofunkcyjne i tylko od naszej inwencji zależy w jaki sposób je zastosujemy we wnętrzu.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY A2 W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

 

 

DESIGN LETTERS to duńska firma projektowa założona w 2009 roku. Jak sama nazwa wskazuje założyciele są miłośnikami LITER i SENTENCJI. Swoją misję wypełniają zaskakując miłośników designu pięknymi przedmiotami codziennego użytku ozdobionymi typografiami.

Najnowsza seria produktów to porcelanowe kubki i mlecznik z czcionką zaprojektowaną przez światowej sławy duńskiego projektanta i architekta Arne Jacobsena (1902/71), twórcy takich klasyków designu jak fotel EGG czy krzesło Ant. Czcionka została stworzona w 1937 r. jako część wewnętrznego systemu oznakowania Ratusza w Aarhus, którego Jacobsen był również projektantem.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY DESIGN LETTERS W NASZYM SKLEPIE 

 

 

 

FERM LIVING to duńska firma którą wyróżnia połączenie tradycyjnego skandynawskiego designu z urokiem klimatu retro, ale charakterystyczne elementy graficzne nadają stylowi marki współczesny charakter.

Wśród produktów FERM LIVING znajdziesz przedmioty do każdego pomieszczenia w domu – tapety, grafiki, tekstylia, porcelana, i całą paletę akcesoriów.
Przy produkcji wykorzystywana jest organiczna bawełna, drewno, papier i metal i z recyklingu, czyli w większości materiały ekologiczne.

ZOBACZ WSZYSTKIE PORDUKTY FERM LIVING W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

 

FLUX - holenderska marka, to nie tylko bardzo ciekawe składane krzesła o pięknej formie kojarzącej się ze sztuką origami, ale cała filozofia dotycząca współczesnego stylu życia i projektowania.

Twórca FLUX Douwe Jacobs pobił zdecydowanie braci Thonet: jeśli im w jednym metrze sześciennym udało się zmieścić zaledwie kilka słynnych krzeseł nr. 14, jemu udało się zapakować aż 77!. Krzesła FLUX dostępne są w 8 kolorach, można też do nich dokupić specjalne poduszki i pomysłowy wieszak do ich przechowywania.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY FLUX W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

LND DESIGN to fińska marka specjalizująca się w oświetleniu.  W  lampach  marki to światło jest najważniejsze i to według efektu który chcemy nim uzyskać projektowany jest kształt lampy. Produkty odzwierciedlają fiński- skandynawski styl projektowania, są ręcznie wyprodukowane z uzyciem starannie dobranych materiałów i wyspecjalizowanych metod w lokalnych fabrykach.

 LND DESIGN jest znakiem towarowym należącym do Lundia Oy. Firma powstała w 1949 i od tamtego czasu produkuje meble. W 2006 roku Lundia Oy zdecydowała się poszerzyć  asortyment o lampy, w celu zaspokojenia potrzeb szerszej publiczności. Lundia  Oy współpracuje z wybitnymi projektantami, którzy reprezentują fiński styl projektowania w  jego najlepszym wydaniu.

Oferta obejmuje produkty, które otrzymały nagrodę  The Chicago Athenaeum Good Design Award 2009 oraz honorowe wyróżnienie w konkursie Fennia Design 2007.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY LND DESIGN W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

MINIMALLIVING powstało z miłości do prostoty. Prostoty w najlepszym wydaniu i w najwyższej jakości. Ma być unikatowo i pięknie….

Twórcy MINIMALLIVING są architektami, którzy zajmują się rownież architekturą wnętrz. Projektują grafiki, których sami chętnie używają w swoich projektach, a które do tej pory projektowali tylko do swoich realizacji.

Grafika tekstowa jest nie tylko obrazkiem ale jest również mottem jakie nam w życiu przyświeca, czasem żartem lub wskazówką, czasem naszą osobistą identyfikacją lub apelem.

Na grafikach MINIMALLIVING znajdują się teksty, które bawią bądz skłaniają do myślenia. Motywują do działania, pokazują świat z lepszej strony, pozytywnie nastawiają lub przypominają w jaki sposób możemy być lepsi dla samych siebie i dla innych – niekiedy z przymrużeniem oka. Są to teksty, które chodziły po głowach twórcom lub takie, które ich zainspirowały i postanowili pokazać je w nowej odsłonie graficznej.

Prezentowane grafiki standardowo dostępne są w dwóch wymiarach: 100×70 oraz 70×50. Twórcy kładą duży nacisk na jakość produktów: pracują na najlepszych papierach, a drukują u tych , którzy tak jak i oni kochają to co robią. Wysoka jakość druku (odpornego na promienie UV) oraz jakość papieru (200g) dają gwarancję, że grafika długo pozostanie w idealnym stanie.
Wszystkie grafiki występują w limitowanym nakładzie!

ZOBACZ WSZYSTKIE GRAFIKI MINIMALLIVING W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

 

Wielofunkcyjny, uniwersalny, elastyczny system wyposażenia wnętrz, zaprojektowany przez jedno z najbardziej znanych fińskich studiów projektowych – Pentagon Design. W skład systemu MUUNTO wchodzą panele ścienne oraz szeroka gama szafek, półek i innych akcesoriów pozwalających wyposażyć funkcjonalnie różne pomieszczenia: od biur, przez sklepy, biblioteki, hotele, aż po wszelkiego rodzaju pomieszczenia mieszkalne.

Meble MUUNTO wyróżnia różnorodność elementów dająca wiele możliwości aranżacyjnych, staranność wykonania i szeroka paleta kolorów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MUUNTO

 

 

 

 

W 1999 roku, Jan Andersen i Poul Madsen połączyli siły i stworzyli markę NORMANN COPENHAGEN. Markę z wizją, która miała zmienić branżę projektową i wstrząsnąć światem designu. Przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy pojawił się pierwszy produkt – lampa Norm 69. W ciągu kolejnych lat, przybyło kilkadziesiąt produktów, a marka mogła poszczycić się współpracą ze nowymi talentami i znanymi nazwiskami świata designu, oraz kilkunastoma nagrodami w tym najbardziej cenioną – RED DOT DESIGN AWARD.

Dziś NORMANN COPENHAGEN kontynuuje wprowadzanie ciekawych i odważnych produktów wzorniczych, a ofercie jest wszystko – od akcesoriów kuchennych , przez artykuły dekoracyjne, aż po meble.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY NORMANN COPENHAGEN W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

 

Design „made in Sweden” reprezentujący wszystkie cechy, które kojarzymy ze skandynawskim wzornictwem: oszczędność formy, bezpretensjonalność, prostota, wiele pomysłowych rozwiązań oraz inspiracji światem natury.

W kolekcji SMD znajdziemy m. in. obszerny wybór wieszaków, ciekawe lampy, meble ogrodowe, lustra i domowe akcesoria. Najnowsze propozycje szwedzkiej firmy to kolekcja nowoczesnych metalowych świeczników – idealnych zarówno podczas letniego pikniku, jak i podczas obchodów Bożego Narodzenia.

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY SMD W NASZYM SKLEPIE

 

 

 

 

Copyright © 2019 White Around Sklepy internetowe